Головна  →   Довідка  →  Рекомендації щодо заповнення форми

Рекомендації щодо заповнення форми


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

1. Ідентифікатор вузла

Зазначається код вузла ІВС «ОСВІТА». Ідентифікатор вказано на довідці про реєстрацію вузла ІВС «ОСВІТА».

2. Ідентифікатор навчального закладу

Зазначається код навчального закладу. Ідентифікатор вказано на довідці про реєстрацію вузла ІВС «ОСВІТА».

ІНФОРМАЦІЯ ПРО КВАЛІФІКАЦІЮ

1. Робоча версія назви кваліфікації

Зазначити робочу назву кваліфікації для довідника. Внесена для виключення ситуацій коли за декількома навчальними програмами випускається одна кваліфікація. Для більшої зручності можливо додати рік навчальної програми. Робоча назва кваліфікації не друкується в додатку тому її можливо скорочувати, як Вам зручно, наприклад «БАК комп. наук - 2010».

2.1 Назва кваліфікації та присвоєний ступінь

Зазначити назву присвоєної кваліфікації. Назва кваліфікації має відповідати затвердженим галузевим стандартам вищої освіти (освітньо-кваліфікаційній характеристиці, освітньо-професійній програмі підготовки, навчальному плану), наприклад:
Бакалавр з прикладної механіки

2.1.1 Ступінь вищої освіти

Зазначити один із запропонованих варіантів:
  • Бакалавр / Bachelor
  • Освітньо-кваліфікаційний рівень Спеціаліст / Educational-qualification level of Specialist
  • Магістр / Master
  • Молодший бакалавр / Junior Bachelor
  • Освітньо-кваліфікаційний рівень Молодший спеціаліст / Educational-qualification level of Junior Specialist
  • Доктор філософії / Doctor of Philosophy
  • Доктор мистецтва / Doctor of Fine Arts

2.1.2 Спеціальність

Назва спеціальності вказується з великої літери, без лапок (код та найменування), наприклад:
131 Прикладна механіка

2.1.3 Спеціалізація (поля «Спеціалізація» та «Освітня програма»)

У разі співпадіння назви освітньої програми та спеціалізації зазначаються обидві назви. У разі відсутності освітньої програми та спеціалізації відповідний рядок залишити пустим.

2.1.4 Професійна кваліфікація (у разі присвоєння)

Рядок із записом про професійну кваліфікацію передбачається за необхідності у разі її присвоєння уповноваженим органом (відповідно до держаного класифікатора професій, наприклад: «Технік-лаборант»).

2.2. Основна (основні) галузь (галузі) знань за кваліфікацією

Назва галузі вказується з великої літери, без лапок. Приклад:
13 Механічна інженерія
В англомовній частині також зазначається код та назва відповідної деталізованої або вузької галузі МСКО англійською мовою.

2.3. Найменування та статус закладу, який присвоїв кваліфікацію

Зазначається повна назва закладу з вказанням форми власності та органу управління. Зазначається інформація про ліцензію на провадження освітньої діяльності. Приклад:
Квітковий національний університет, заклад освіти державної форми власності, у сфері управління Міністерства освіти і науки України, має статус національного.
Ліцензія на провадження освітньої діяльності за рівнем бакалавра (наказ Міністерства освіти і науки України від 24/01/2021 № 123).
Реквізити сертифікату про акредитацію зазначено у пункті 6.2.3

2.4. Найменування і статус закладу (якщо відмінні від п. 2.3), який реалізує освітню програму

Вказується аналогічним до 2.3 чином. Якщо співпадає, внести:
Зазначено у пункті 2.3 / Specified in 2.3

3.1.Рівень кваліфікації згідно з Національною рамкою кваліфікацій

Приклад:
Шостий рівень Національної рамки кваліфікацій (перший цикл Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти, шостий рівень Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя) / NQF Level 6 (First cycle of QF-EHEA / EQF Level 6)

3.2. Тривалість освітньої програми в кредитах та/або роках

Зазначити нормативний термін підготовки в роках та обсяг програми в кредитах ECTS згідно з галузевим стандартом вищої освіти (наприклад, 4 роки за денною формою навчання, 240 кредитів ECTS).

3.3. Вимоги до вступу

Необхідно вказати освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), який дає право вступу на навчання за даним освітним ступенєм, та умови вступу (ЗНО, вступні випробування тощо). Приклади:
  • Повна загальна середня освіта (3 рівень НРК) або вищий рівень. Вступ відбувався за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та фахового вступного випробування зі спеціальності на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.
  • Базова середня освіта
  • Освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра (5 рівень НРК) або вищий рівень
  • Освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста (5 рівень НРК) або вищий рівень
  • Освітній ступінь молодшого бакалавра (5 рівень НРК) або вищий рівень
  • Освітній ступінь бакалавра (6 рівень НРК) або вищий рівень
  • Освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста (7 рівень НРК) або вищий рівень
  • Освітній ступінь магістра (7 рівень НРК) або вищий рівень

4.2. Програмні результати навчання

Зазначається повний перелік програмних результатів навчання, визначених освітньою програмою, а також, за наявності, результати навчання, здобуті випускником за вибірковими освітніми компонентами. Результати навчання за вибірковими освітніми компонентами можуть не зазначатися, якщо вони збігаються з програмними результатами навчання або є їх частиною.
При описі структури програми зазначити обсяг (у кредитах ECTS) її компонентів. Компоненти програми визначаються в залежності від специфічних особливостей напряму, професійного спрямування, спеціальності, спеціалізації (наприклад: фундаментальна підготовка та/або підготовка за спеціалізацією; практична підготовка; виконання випускної роботи/проекту тощо).
Опис результатів навчання наводиться у стислому вигляді із посиланням на типи професійних завдань певної галузі, що повинна бути здатною вирішувати особа, якій присвоєно кваліфікацію. При цьому доцільно посилатись на знання, уміння та типи професійних завдань, які передбачені для відповідного освітнього ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня). Наприклад, “Успішне завершення програми передбачає здобуття особою, якій присвоюється кваліфікація, фундаментальних і професійно-орієнтованих знань і умінь, необхідних для виконання типових професійних завдань, пов’язаних з експлуатацією суднових енергетичних установок”.

4.3. Відомості про програму, накопичені індивідуальні кредити та отримані бали/оцінки

Детальний опис програми та навчальних досягнень оформлюється у вигляді таблиці.
Запис елементів програми (навчальних дисциплін, курсових робіт (проектів), практик, державної атестації) здійснюється згідно з навчальним планом. Дипломний проект (робота) зазначається з назвою теми і датою захисту.

4.4. Система оцінювання та, за наявності, таблиця розподілу оцінок

Наводиться опис системи та шкали оцінювання, які використовуються у закладі для цієї кваліфікації та таблиця розподілу підсумкових оцінок.
При розрахунку відсотку оцінок (поле «% оцінок, отриманих здобувачами цієї та інших освітніх програм в межах спеціальності (галузі знань) у закладі освіти впродовж 3 років») не враховуються оцінки, які були визнані (перезараховані) за результатами навчання, здобутих в інших закладах освіти.

4.5. Загальна класифікація кваліфікації

Укажіть загальну класифікацію кваліфікації, зокрема, критерії відзначення особливих досягнень, наприклад: «дипломи з відзнакою видаються 10% кращих випускників», «дипломи з відзнакою видаються випускникам, що мають середнє арифметичне підсумкових оцінок не нижче 95 балів за 100-бальною шкалою» тощо.

5.1. Доступ до подальшого навчання

Вкажіть, чи надає кваліфікація доступ до подальших освітніх рівнів та / або програм професійного навчання, особливо тих, що призводять до певних специфічних кваліфікацій або рівнів освіти, наприклад, доступ в країні до програм освітньо-наукового рівня.
За необхідності вкажіть оцінки або умови, які необхідно отримати/задовільнити, щоб набути певні академічні та професійні права.

5.2. Доступ до регульованої професії (за наявності)

Навести опис професійних прав або професійного статусу особи, яка здобула кваліфікацію. Опис формулюється з урахуванням галузевого стандарту вищої освіти України та варіативної складової програми підготовки.
Якщо присвоєна кваліфікація дозволяє отримати доступ до професій, статус яких визначається окремими нормативними документами та/або специфічними правилами, зазначити права доступу до таких професій.

6.2.1. Контактна інформація закладу вищої освіти (наукової установи)

Зазначити контактну інформацію закладу вищої освіти (наукової установи): адресу, телефон/факс, адресу e-mail.

6.2.3. Інформація про акредитацію освітньої програми

Зазначити реєстраційний номер і дату акредитаційного сертифіката/рішення (сертифікатів/рішень), найменування органу (органів) акредитації.

6.2.5. Інша інформація

Зазначити посилання веб-сайту навчального закладу або його підрозділу; національний інформаційний центр з академічного визнання і мобільності (ENIC); інші відповідні національні джерела інформації.


© 2010 Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій
Сайт оновлено 16 січня 2023
Зворотній зв'язок Зворотній зв'язок