Головна  →   Довідка  →  Робота з системою

Робота з системою


Опис сторінки кваліфікацій

На сторінці перегляду списку кваліфікацій («Головна > Кваліфікації») для уточнення пошуку можна використовувати фільтр, але треба пам’ятати, що відображаються лише дані Вашого вузла. Для перегляду і редагування кваліфікації потрібно натиснути на ссилку з її назвою в списку, для редагування програми кваліфікації потрібно натиснути «Навчальна програма» навпроти обраної кваліфікації. Також у списку доступні дати модифікацій кваліфікації та навчальної програми — рекомендуємо використовувати їх для пошуку тих кваліфікацій, які редагувалися нещодавно. Також кваліфікації можна сортувати по цих полях (по датах модифікацій). На цій же сторінці доступна функція перевірки коректності кваліфікацій.

Перевірити дані (кваліфікації)

На сторінці перегляду списку кваліфікацій («Головна > Кваліфікації») можна перевірити їх коректність. Для того, щоб показати лише ті кваліфікації, які неправильно заповнені потрібно натиснути «Перевірити дані». Кваліфікація вважається некоректно заповненою, якщо виконується хоча б одне із нижче наведеного:
  • навчальна програма кваліфікації некоректно заповнена (див. Перевірити дані (програма));
  • поля, у які вносяться англійські варіанти назв, містять кириличні букви;
  • поля, у які вносяться українські варіанти назв, містять російські букви;
  • множина обов’язкових полів не заповнена (біля назви обов’язкового поля відображається червона зірочка).

Специфіка редагування кваліфікацій

Під час редагування параметрів кваліфікації система видає підказки чи правильно заповнене те чи інше поле. Якщо якесь поле вимагає заповнення, але не заповнене, то біля назви цього поля відображатиметься червона зірочка, якщо дані, що вносяться у поле, не відповідають правилам (див. Перевірити дані (кваліфікації)), то після переходу до іншого поля під даним полем відобразиться підказка щодо причини некоректності.

Опис сторінки навчальної програми

На сторінці перегляду навчальної програми кваліфікації («Редагування > Кваліфікації > Навчальна програма») відображається список дисциплін, також є можливість перевірити їх коректність. Дисципліни характеризуються такими полями:
  • «Тип елементу програми» — обов’язкове поле, дані беруться з довідника;
  • «Навчальний рік — початок» — обов’язкове поле — початок навчального року;
  • «Навчальний рік — закінчення» — обов’язкове поле — завершеня навчального року. Зверніть увагу, що зазначається саме навчальний, а не астрономічний, рік або навчальні роки, коли вивчалася дисципліна. Тому «навчальний рік - початок» завжди має бути хоча б на 1 менше за «навчальний рік - закінчення»;
  • «Код, назва елементу навчальної програми» — обов’язкове поле, дані беруться з довідника, для заповнення потрібно вибрати дисципліну;
  • «Кредит ECTS» — необов’язкове поле, число кредитів потрібно вводити через кому;
  • «Диф. шкала» — обов’язкове поле, якщо у цьому полі стоїть галочка, то по даній дисципліні виставляється диференційована оцінка (відмінно/добре/задовільно/незадовільно), у iншому випадку недиференційована (зараховано/не зараховано).

Перевірити дані (програма)

На сторінці перегляду навчальної програми кваліфікації («Редагування > Кваліфікації > Навчальна програма») є можливість перевірити коректність введених дисциплін. Для цього необхідно натиснути «Перевірити дані». В результаті у таблиці відобразяться лише ті елементи програми, які неправильно заповнені. Дисципліна вважається некоректно заповненою, якщо не заповнене хоча б одне з полів «Тип елементу програми», «Код, назва елементу навчальної програми», «Диф. шкала».

Перевірити дані (довідники)

На сторінці перегляду довідників («Довідники > Дисципліни») можна перевірити коректність їх заповнення. Для цього потрібно натиснути «Перевірити дані». В результаті у таблиці відобразять ті елементи чи дисципліни, які заповнені неправильно. Рядок довідника заповнений неправильно, якщо не заповнене поле «Name», або воно містить кириличні букви.

Імпорт з документу Word

Під час імпорту з документу Word можуть виникнути наступні помилки:

Загальні помилки

  • Помилка структури документа: кількість розділів не відповідає формату — така помилка може виникнути, якщо Ви заповнювали не завантажений з сайту файл, а інший без належного розбиття на розділи. Щоб уникнути цієї помилки завантажте новий варіант шаблону із сайту і повторно заповніть його. Також помилка може виникнути при випадковому створенні нового розділу в документі. Для усунення його скористайтесь наступним файлом допомоги: поради для усунення помилок
  • Помилка заповнення документа: неправильне значення поля "Ідентифікатор вузла ІВС "ОСВІТА" — для виправлення цієї помилки необхідно дізнатися код Вашого вузла. Він відображається на сторінці «Головна > Загальна інформація». Далі у відповідне місце документу Word потрібно внести це значення.
  • Помилка заповнення документа: неправильне значення поля "Ідентифікатор навчального закладу" — для виправлення цієї помилки необхідно дізнатися Ваш ідентифікатор навчального закладу. Він відображається на сторінці «Головна > Загальна інформація». Далі у відповідне місце документу Word потрібно внести це значення.
  • Помилка заповнення документа: документ не заповнено — така помилка відображається, якщо завантажений з сайту документ не заповнений. Для виправлення необхідно ще раз відкрити документ і внести дані, яких не вистачає.
  • Інформацію про кваліфікацію «назва кваліфікації» було додано до бази даних раніше — така помилка виникає, якщо робоча назва нової кваліфікації співпадає із робочою назвою вже існуючої. Для виправлення необхідно перевірити, можливо кваліфікація, яку Ви хочете внести, насправді вже є («Головна > Кваліфікації»). Якщо ж Ви хочете внести кваліфікацію, якої ще немає в списку кваліфікацій («Головна > Кваліфікації»), то можливо при заповнені документу Word Ви вказали не ту робочу назву, у такому випадку її варто виправити на правильну.

Помилки заповнення пункту 22

  • Невідповідна кількість таблиць — виникає у випадку відсутності таблиці із навчальною програмою кваліфікації. Для виправлення необхідно додати у пункт 22 таблицю і заповнити її у відповідності з інструкцією. Приклад таблиці можна скопіювати із файлу-шаблону, ще раз завантаживши його з сайту.
  • Невідповідна кількість стовпців таблиці — виникає, якщо кількість стовпців таблиці із навчальною програмою кваліфікації не відповідає формату. Для виправлення необхідно додати стовпці, яких не вистачає, чи видалити зайві згідно з форматом. Інший варіант — завантажити шаблон із сайту і скопіювати із нього цю таблицю.
  • В таблиці не має бути комірок об'єднаних вертикально — виникає, якщо під час роботи з таблицею було виконано вертикальне об'єднання комірок. Нажаль в такому випадку буде неможливо зчитати дані з рядків таблиці, тому необхідно вилучити вертикальні об'єднання. Для усунення проблеми скористайтесь наступним файлом допомоги: поради для усунення помилок
  • Неправильна кількість комірок у рядках — така помилка виникає, якщо кількість стовпців правильна, але деякі комірки об’єднані, тому їх кількість у відповідних рядках не відповідає формату.
  • Неправильне значення типу елементів навчальної програми — така помилка виникає, якщо у рядку знайдено невірне значення коду типу навчальної програми. Перейдіть до вказаних рядків та виправте значення. Перелік можливих значень надано наприкінці пункту 22.
  • Неправильне значення комірки Навчальний рік — для виправлення цієї помилки потрібно відкрити заповнений документ, перейти до пункту 22 і виправити значення у вказаних комірках.
  • Неправильне значення комірки Кредити ECTS — для виправлення цієї помилки потрібно відкрити заповнений документ, перейти до пункту 22 і виправити значення у вказаних комірках.
  • Неправильне значення комірки Години — для виправлення цієї помилки потрібно відкрити заповнений документ, перейти до пункту 22 і виправити значення у вказаних комірках.
  • Неправильне значення комірки Тип оцінювання — для виправлення цієї помилки потрібно відкрити заповнений документ, перейти до пункту 22 і виправити значення у вказаних комірках.
  • Некоректне (пусте або довше за 300 символів) значення комірки Назва предмету — Необхідно заповнити хоча б українську назву дисципліни навчальної програми. При цьому довжина полів назви предмету не має перевищувати 300 символів (це стосується також англійської назви).
  • Невідома помилка структури — виникає у непередбаченому випадку помилок структи таблиці. Для виправлення необхідно додати у пункт 22 таблицю і заповнити її у відповідності з інструкцією. Приклад таблиці можна скопіювати із файлу-шаблону, ще раз завантаживши його з сайту.

Помилки заповнення пункту 23 "Шкала оцінювання"

  • Неправильна кількість таблиць — виникає якщо у пункті 23 розміщено більше однієї таблиці. Для виправлення помилки перейдіть до пункту 23 та видаліть зайві таблиці.
  • Неправильна кількість рядків у таблиці — виникає якщо у таблиці схеми оцінювання кількість рядків невідповідає кількості оцінок трьох шкал та розділювачів між ними. Щоб виправити помилку перевірте таблицю пункту 23 та додайте (або видаліть) рядки за необхідністю. Простіший варіант — скопіювати цю таблицю з оригінального (немодифікованого) шаблону.
  • Неправильна кількість стовпчиків у таблиці — виникає коли кількість стовпчиків таблиці не дорівнює двом. Для виправлення видаліть зайві колонки або замініть всю таблицю на вірну.
  • В таблиці не має бути комірок об'єднаних вертикально — виникає, якщо під час роботи з таблицею було виконано вертикальне об'єднання комірок. Нажаль в такому випадку буде неможливо зчитати дані з рядків таблиці, тому необхідно вилучити вертикальні об'єднання. Для усунення проблеми скористайтесь наступним файлом допомоги: поради для усунення помилок
  • (Назва оцінки) — помилка формату — виникає якщо формат оцінки в колонці Рівень досягнень неправильний. Для виправлення необхідно встановити рівень досягнень для вказаної оцінки згідно інструкції. Зверніть увагу мінімальний та максимальний рівень досягнень має бути розділений символом "–" (тире, без лапок)!
  • (Назва оцінки) — неправильне значення оцінки — виникає у разі вказання неправильного діапазону рівня досягнень (наприклад, нижня границя рівню досягнень більша за верхню). Виправте значення комірки Рівень досягнень.
  • (Відмінно\Зараховано\А) — максимальне значення оцінки має дорівнювати 100 — для вирішення помилки перевірте значення діапазону для вказаної оцінки.
  • (Незадовільно\Не зараховано\F) — мінімальне значення оцінки має дорівнювати 0 — для вирішення помилки перевірте значення діапазону для вказаної оцінки.
  • (Назва оцінки) — менша оцінка має неправильне значення — виникає у разі невідповідності значень діапазону вказаної та меншої. Виправте значення комірки Рівень досягнень вказаної оцінки або меншої.
Зверніть увагу! Повідомлення Інформація про шкалу оцінювання відсутня — не є помилкою. Воно означає що у пункті 23 відсутня таблиця зі шкалою оцінювання. Вся інша інформація з документу була успішно збережена.
Якщо ж ви бажаєте надати інформацію про шкалу оцінювання, додайте у пункт 23 таблицю і заповніть її у відповідності з інструкцією. Або зробіть це на сторінці Схема оцінювання.

Генерація пакету даних

Для генерації пакету даних потрібно зайти на сторінку Експорт окремих кваліфікацій / Експорт усіх даних і натиснути Згенерувати пакет даних. В результаті система перевірить на коректність усі дані Вашого вузла і, якщо вся інформація коректна, згенерує пакет. Якщо ж якісь дані некоректні, то пакет не сформується, а на даній сторінці відобразиться інформація про те, які модулі не пройшли перевірку.

Помилки, що можуть бути виявлені перед генерацією пакету даних

  • Незаповнені обов'язкові для генерації пакету поля — для виправлення необхідно ввести інформацію у відповідні пункти кваліфікації.
  • Англомовні поля містять символи кирилиці
  • Розділ "Вимоги програми [4.2]" має містити не більше 70 друкованих рядків — для виправлення необхідно відкрити кваліфікацію на редагування та на 2 сторінці зменшити загальну кількість рядків, що складається з «Програми підготовки включає», «Знання та розуміння», «Застосування знань та розумінь», «Формування суджень» на українській та англійській відповідно.
  • Невiдповiдна кiлькiсть рядкiв — свідчить про різницю в кількості рядків конкретного пункту на українській та англійській мові. Для виправлення необхідно відкрити кваліфікацію на редагування та додати відсутній пункт(и) у вказаному(их) в повідомлені місці(ях).
  • Записів в програмі з помилками — для виправлення необхідно у «Навчальній програмі» заповнити поля «Навчальний рік початок», «Навчальний рік закінчення», «Типи елементів програми».
  • Дисциплін з помилками — для виправлення необхідно натиснути на «Перейти» та в довіднику «Дисципліни» виправити помилки допущені у назві дисциплін.
  • Англомовні поля містять символи кирилиці, Рядки (Англ.) містять символи кирилиці — для виправлення необхідно прибрати у вказаних англомовних полях символи кирилиці. В знаходженні їх можуть допомогти функції перевірки орфографії браузерів або іншого програмного забезпечення.
  • Поля містять символи російського алфавіту, Рядки (Укр.) містять символи російського алфавіту — для виправлення необхідно знайти на прибрати символи "ы", "ъ", "ё", "э" з вказаних полів.

Рекомендації, що можуть бути виявлені перед генерацією пакету даних

  • Рекомендоване написання ECTS замicть "ЕКТС,ЄКТС" у полях — для виправлення достатньо натиснути на «Виправити» і система виконає заміну автоматично.
  • У полях "Офіційна тривалість програми [3.2]" та "Офіційна тривалість програми (англ.) [3.2]" не знайдено повну суму кредитів — потрібно у відповідному полі вказати значення кредитів. На українській та англійській сума кредитів має бути однакова.
  • Рекомендовано використовувати для маркування списків символ "– " у наступних полях — для виправлення достатньо натиснути на «Виправити» і система виконає заміну автоматично.


© 2010 Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій
Сайт оновлено 16 січня 2023
Зворотній зв'язок Зворотній зв'язок